آموزش زندگی

کانون مشاوره و آموزشهای مجازی روانشناسی Life Education

عوامل بسیاری در پیدایش اختلال اوتیسم نقش دارند. تحقیقات جدید سهم سه عامل زیرراعلاوه بر عوامل ژنتیکی در یافته های پژوهشی نشان داده است:

  • در پژوهشی که بر روی مادران ۳۲۰۰۰۰ نفر از کودکان مبتلا به اوتیسم صورت گرفت، نشان داد که درعده قابل توجهی از این مادران در ۲۶ هفتگی توسط پزشک ، قند بالای  دوران حاملگی تشخیص داده شده بود. در مقاله ای که در مجله انجمن پزشکی امریکا چاپ شد، بیماری قند دوران بارداری به عنوان یک از عوامل مؤثر در اختلال اوتیسم گزارش گردید.

 

  • در مطاله ای بر روی ۲۴۰۰ مادر که کودکان مبتلا به اختلال اوتیسم داشتند، و در سال ۲۰۱۳ صورت گرفت نشان داده شد که این مادران در دوران بارداری چهار برابر بیشتر از مادران دیگر آنتی بادی های ضد مغز در سیستم بدنشان ترشح می شده . آنتی بادی ها عواملی هستند که بدن به هنگام مواجهه با ویروس و میکروب ترشح میکند تا در مقابل بیماری از بدن دفاع کند.

 

  • آلودگی هوا نیز در تحقیقات اخیر به عنوان یکی از عوامل مؤثر در پیدایش اختلال اوتیسم در نظر گرفته شده است . در پژوهشی که در مجله سلامت محیط زیست انتشار یافته، نشان می دهد که زندگی مادران باردار در محیط هایی که آلودگی هوای بالایی دارند، خطر داشتن کودک مبتلا به اوتیسم را برای آنان افزایش می دهد، و این به دلیل وجود عوامل سمی موجود در آلاینده ها می باشد .

 

تازه ترین تحقیقات در باره أوتیسم و چگونگی بکار گیری تکنیک های جدید با کو دکان  اوتیستیک۔

نشانه عمده تشخیص اوتیسم، تأخیر در رشد زبان و جدایی و امتناع شدید از ارتباط اجتماعی است. شناخت زود هنگام این اختلال و مداخله به موقع برای بهبود وضعیت کودک تا به حال مورد بحث و پژوهش بوده است.در نتایج آزمونی که توسط محققان اخیراً ارایه شده، می توان کودکان اوتیستیک را در سال اول زددگی تشخیص داد و برنامه های اموزشی مناسب برای انها ترتیب داد.

بر اساس تحقیقات دکتر Courchesneکه در مجله “نرون ” به چاپ رسیده است، بین اسکن های مغزی کودکان اوتیستیک واقعی و کودکان نرمال تفاوت های فاحشی در مناطق مختلف مغز دیده می شود. به گفته وی کودکان نسبت به کلماتی که در اطرافشان می شنوند در مغز به ویژه در مناطق مربوط به پردازش زبان ، حافظه و قضاوت اجتماعی واکنش قابل ثبتی نشان می دهند. و کودکانی که درارتباط با صدا ها وکلماتی که در محیط اطراف می شنوند، نشانی از فعالیت در نواحی گفته شده دراسکن مغزی ندارند، علایم پیش بینی کننده اختلال اوتیسم را نشان می دهند.شناخت زودهنگام این اختلال کمک بسیار مؤثری در آینده و سر نوشت این دسته از کودکان دارد و می توان با بهره گیری از روش های آموزش مناسب، تغییرات قابل توجه ای در میزان یادگیری و ارتباط انها با محیط اجتماعی بوجود اورد.

موضوعات: اخبار

يک ديدگاه تا بحال.

  1. AltCoin گفت:

    Great article, i choose to invest in altcoins too!

ديدگاه خود را بيان کنيد